logo

Porady

6 min czytania

16.04.2024

Projektowanie przyciągających wzrok stoisk targowych dla maksymalizacji efektu

projekt zabudowy stoiska targowego

Stoiska targowe są nie tylko ważnym miejscem prezentacji produktów, ale stanowią również wizytówkę firmy. Z tego powodu tak ważne jest to, by były nie tylko funkcjonalne, ale i estetycznie przyciągały wzrok potencjalnego klienta czy partnera biznesowego. W Edelweiss rozumiemy to doskonale, dlatego nasze kompleksowe usługi związane z projektowaniem i realizacją punktów sprzedażowych cieszą się tak dużym uznaniem i efektywnością w rozmaitych biznesach. Co zatem jest istotne przy planowaniu takich stoisk, które będą się wyróżniały i zapadną w pamięć odbiorcy?

Pierwsze kroki w projektowaniu stoiska targowego ‒ jaki ma być jego cel?

Określenie celu stoiska targowego jest kluczowym elementem w procesie planowania jego wyglądu i funkcjonalności. To właśnie cel dyktuje, jakie elementy konstrukcyjne i graficzne zostaną wykorzystane, aby przyciągnąć uwagę i zainteresowanie odwiedzających. Przykładowe cele stoiska reklamowego mogą obejmować:

 • prezentację nowych produktów: stoisko może być zaprojektowane tak, aby skupić uwagę na najnowszej ofercie firmy;
 • budowanie świadomości marki: poprzez atrakcyjne wizualnie stoisko, które odzwierciedla wartości i estetykę marki;
 • generowanie leadów: stoisko może zachęcać do pozostawienia danych kontaktowych przez potencjalnych klientów;
 • sprzedaż bezpośrednią: opcja zakupu produktów na miejscu może być jednym z celów stoiska;
 • networking: przestrzeń stoiska może być zaprojektowana tak, aby ułatwić nawiązywanie kontaktów biznesowych;
 • edukację: stoisko może służyć jako platforma do przekazywania wiedzy o produktach lub branży.

Każdy z tych celów wymaga innego podejścia do projektowania stoiska, dlatego ważne jest, aby już na etapie planowania mieć jasno określone, co chcemy osiągnąć dzięki naszej obecności na targach. Doświadczeni pracownicy firmy Edelweiss za każdym razem, gdy podejmują się realizacji zlecenia na przygotowanie stoiska targowego, pomagają klientom w definiowaniu tych celów i projektowaniu takich stoisk, które są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale przede wszystkim skutecznie wspierają osiąganie założonych celów biznesowych.

Modułowe stoiska targowe ‒ elastyczność i innowacja

Jednym z ciekawszych rodzajów stoisk targowych są te złożone z kilku modułów. Podczas projektowania tego typu stoiska mamy szerokie możliwości w dopasowaniu całej przestrzeni do potrzeb danej marki, jej charakterystyki oraz prezentowanych produktów czy usług. Co więcej, dzięki budowie modułowej, stoiska te łatwo można zmieniać, konfigurować i dostosowywać do nowych miejsc oraz koncepcji sprzedażowych. Moduły są zatem sposobem na przygotowanie unikalnej i funkcjonalnej przestrzeni reklamowej dla klienta.

projekt zabudowy stoiska targowego

Zabudowa stoiska targowego ‒ o czym trzeba pamiętać?

Przygotowanie zabudowy stoiska targowego to proces, który wymaga szczegółowego planu i zwrócenia uwagi na pewne detale. Przede wszystkim należy się skupić na takich aspektach jak:

 • identyfikacja wizualna: stoisko powinno odzwierciedlać markę i być spójne z elementami jej komunikacji reklamowej;
 • funkcjonalność: ważne, aby stoisko było przystosowane do potrzeb jego użytkowników;
 • ergonomia i dostępność: komfort zarówno pracowników, jak i odwiedzających stoisko jest priorytetem;
 • oświetlenie: o tym elemencie nie można zapomnieć, gdyż odgrywa on istotną rolę w prezentacji produktów i budowaniu konkretnej atmosfery stoiska;
 • przechowywanie i ekspozycja: produkty powinny być prezentowane estetycznie i praktycznie;
 • bezpieczeństwo: np. przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych ‒ to punkt ważny nie tylko ze względu na wymogi prawne, zapewnienie bezpieczeństwa na stoisku jest po prostu niezbędne.

Czym charakteryzują się skuteczne stoiska na wystawach?

Stoisko na wystawie nie jest zwyczajną ekspozycją. To przestrzeń, która opowiada historię marki i generuje dla odwiedzającego pewne doświadczenie. W czasach różnorodnych rozwiązań, technologii i kreatywnego wyścigu o uwagę konsumenta, warto przyjrzeć się czynnikom, które mogą sprawić, że Twoje stoisko wystawiennicze będzie wyjątkowe.

 • Wizualna prezentacja: to pierwsze, co przyciąga uwagę. Stoisko musi być zaprojektowane tak, aby odzwierciedlało charakter i wartości marki.
 • Interakcja i zaangażowanie: stoisko powinno zachęcać do aktywnego uczestnictwa, oferując np. interaktywne panele czy konkursy.
 • Przemyślana komunikacja: każdy element stoiska, od banerów po broszury, powinien jasno komunikować przekaz marki.
 • Technologia i innowacje: wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych może wyróżnić stoisko i zaoferować unikalne doświadczenia potencjalnych klientów.

Stoisko targowe w Krakowie, Poznaniu, a może Rzeszowie?

Bez względu na to, gdzie chcesz umieścić swoje stoisko targowe, skontaktuj się z kreatywnymi specjalistami z Edelweiss! Mamy doświadczenie w konstruowaniu stoisk, które uświetniły rozmaite imprezy, również te międzynarodowe. Projektujemy rozwiązania na światowym poziomie, które ‒ co najważniejsze i co najbardziej nas cieszy ‒ przynoszą naszym klientom realne korzyści! Zadzwoń, napisz, a jeśli jesteś w okolicy ‒ po prostu zajrzyj do naszej filii w Krakowie lub Rzeszowie. Chętnie osobiście porozmawiamy z Tobą na temat projektowania i zabudowy stoisk targowych, a także przedstawimy Ci aktualny cennik takich przedsięwzięć. Zapraszamy!

jak przyciągnąć uwagę klienta na stoisku targowym?

AUTOR WPISU

TAGI

STREFA STOLIKAINNE MATERIAŁY POS