logo

porady

6 min czytania

20.05.2024

Wykorzystanie wolnostojących ekspozytorów do skutecznego marketingu w sklepie

standy na produkty - dlaczego warto?

Dynamiczna era cyfrowa wymusza nieustanne poszukiwanie innowacyjnych metod przyciągania uwagi klientów. Na rynku pełnym reklam wolnostojące ekspozytory POS wyłaniają się jako kluczowe narzędzia marketingowe, które mogą znacząco wpłynąć na skuteczność promocji w sklepie. Dzięki swojej mobilności i wszechstronności, te nośniki reklamy stają się niezastąpionym elementem w przestrzeni handlowej, gdyż zachęcają klientów do interakcji, a przez to zwiększają sprzedaż.

Standy reklamowe – co to jest?

Standy reklamowe to mobilne nośniki reklamy, które można umieścić w dowolnym miejscu sklepu. Ich głównym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klientów i zachęcenie ich do zapoznania się z ofertą lub aktualną promocją. Standy te są często wykorzystywane przy wprowadzaniu nowych produktów na rynek lub podczas rozmaitych, innych kampanii marketingowych. Żadna definicja nie oddaje jednak, jak wiele dobrego może przynieść wykorzystanie standu reklamowego w promocji usług, produktów, osób czy konkretnego wydarzenia. A zatem: sprawdźmy to na własną rękę!

Standy na produkty ‒ dlaczego warto je stosować?

Stojaki reklamowe POS charakteryzują się mnóstwem korzyści, jakie wynikają z ich użytkowania. Wśród kluczowych plusów można wymienić następujące kwestie:

  • Zwiększenie widoczności produktów. Wolnostojące ekspozytory POS pozwalają na wyróżnienie konkretnych produktów i ofert specjalnych. Umieszczone w miejscach o dużym natężeniu ruchu klientów, takich jak wejście do sklepu, przestrzeń koło kas czy punkty centralne na środku alejek, skutecznie przyciągają uwagę i mogą znacząco zwiększyć sprzedaż.
  • Budowanie świadomości marki. Dzięki możliwości personalizacji i dostosowania do kampanii marketingowych, ekspozytory mogą komunikować wartości marki i wyróżniać ją na tle konkurencji.
  • Interakcja z klientem. Nowoczesne ekspozytory POS oferują interaktywne doświadczenia, takie jak gry, quizy czy możliwość zapisania się na newsletter. To nie tylko zwiększa zaangażowanie klientów, ale również pozwala na zbieranie cennych danych o ich preferencjach i zachowaniach zakupowych.
  • Elastyczność i mobilność. Wolnostojące ekspozytory są łatwe do przenoszenia i mogą być szybko dostosowane do zmieniających się potrzeb sklepu. To sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla punktów sprzedaży, które często zmieniają swoje układy lub promują różne produkty w różnych okresach.

Jak efektywnie wykorzystać wolnostojące ekspozytory POS?

Po pierwsze: lokalizacja

Kluczem do skuteczności ekspozytorów jest ich umiejscowienie. Należy je lokować tam, gdzie klienci naturalnie zatrzymują się lub mają chwilę na zastanowienie się nad zakupem. Resztą zajmie się przyciągający wzrok ekspozytor.

Zadbaj o spójność z kampanią marketingową

Ekspozytory powinny być integralną częścią szerszej kampanii marketingowej. Ich design i przekazywane treści powinny być spójne z innymi materiałami promocyjnymi.

Aktualizuj, by nie wprowadzać w błąd

Aby utrzymać zainteresowanie klientów, ekspozytory powinny być regularnie aktualizowane nowymi treściami i ofertami. Systematyczne wprowadzanie modyfikacji pozwoli też klientowi być zawsze „na czasie” z ofertą marki.

Sprawdzaj efektywność

Warto monitorować, jak ekspozytory wpływają na sprzedaż i zachowania klientów. Analiza tych danych może pomóc w optymalizacji umiejscowienia standów i prezentowanych na nich treści.

zwiększenie sprzedaży dzięki ekspozytorom sklepowym

Postaw na sprawdzonego producenta stojaków reklamowych!

Wybór producenta standów reklamowych POS jest równie ważny dla sukcesu kampanii marketingowej, co jej odpowiednie rozplanowanie. Dobrej jakości materiały, solidność wykonania oraz możliwość personalizacji to czynniki, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze dostawcy skutecznych displayów, które będzie można wykorzystywać przez wiele lat. 

W Edelweiss mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu standów reklamowych dla klientów z różnych branż. Miękkie kartonowe, a może permanentne drewniane lub metalowe? Bez względu na rodzaj materiału produktu displayowego przygotujemy go z największą starannością. Nie wiesz, co wybrać? Nie szkodzi! Zdajemy sobie sprawę, że nasze doradztwo w zakresie najlepszego wykorzystania ekspozytorów w przestrzeni sklepowej jest bardzo ważne, stąd zatrudniamy najlepszych specjalistów, których kreatywne podejście zaskoczyło już niejednego naszego klienta!

Ekspozytory sklepowe powstają z różnych materiałów

W branży POS znajdziesz rozmaite standy reklamowe, które wykonane są z rozmaitych materiałów: tekstylnych, metalowych, drewnianych, a nawet tekturowych. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim czasem i intensywnością ich eksploatacji.

Stand ze sklejki

Stand ze sklejki to ekologiczna i estetyczna opcja dla sklepów, które chcą podkreślić swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Sklejka jest materiałem trwałym i lekkim, co ułatwia przenoszenie i montaż stojaków reklamowych POS.

Standy reklamowe drewniane

Standy reklamowe wykonane z drewna są rozwiązaniem klasycznym i eleganckim, które doskonale wpisuje się w naturalny i tradycyjny wystrój wielu sklepów. Drewno to materiał wytrzymały, dzięki czemu standy skonstruowane z niego mogą służyć przez długi czas w niezmienionej formie. Jest to więc bardzo dobry wybór przy reklamowych projektach długoterminowych.

Ekspozytory kartonowe ‒ wykorzystaj je przy sezonowych kampaniach

Szukasz efektywnej i ekonomicznej opcji dla kampanii o krótkim czasie trwania? Postaw na stojaki wykonane z tektury! Reklamowe standy kartonowe są lekkie, łatwe do złożenia i mają praktycznie nieograniczone możliwości zadrukowania, co czyni je odpowiednim wyborem dla sezonowych promocji. Dodatkową zaletą jest ich całkowita biodegradowalność ‒ tak, ekspozytory tekturowe to rozwiązanie w pełni ekologiczne!

Jesteśmy producentem standów reklamowych działającym na terenie całej Polski i Europy. Nasze ceny są uzależnione od wielkości, formy oraz materiału, z którego są wykonane. Jeśli szukasz profesjonalnego producenta POS, skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Chętnie odpowiemy na każde pytanie telefonicznie lub mailowo. Zadzwoń lub napisz do nas już teraz i dołącz do grona zadowolonych klientów!